MAYGLOBAL MEDİKAL

SOSYAL SORUMLULUKLAR

MAYGLOBAL Yönetim kadrosunda bulunan başarılı ve tecrübeli iş kadınları, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında çalışan genç kadınları (15-25 yaş) ve sektör liderlerini dijital bir platform üzerinden bir araya getirmeyi amaçlayan Milyon Kadına Mentorluk programında gençlerle buluşuyor.

Program, ABD Ticaret Odası ‘na bağlı ABD – Türkiye İş Konseyi’nin Women in Business (İş D ünyasında Kadınlar) çalışma grubu eş başkanları Ümran Beba ( Kurucu, Beba Vakfı ve Partner, August Leadership) ve Canan Özsoy’un (GE Türkiye CEO’su) liderliğinde ve proje paydaşları TurkishWIN ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin işbirliğiyle hayata geçirilmiştir.

STEMconnector ’in global deneyimini ve TurkishWIN’in geniş mentor ve menti ağını dijital platformu BinYaprak ile buluşturan program , kurucu destekçileri olan Azelis Türkiye, Beba Vakfı, Logo Yazılım, PepsiCo Türkiye , Petrol Ofisi A.Ş. ve Teknoloji Sponsoru Turkcell’in katkılarıyla gerçekleşmektedir. 

Programın hedefleri ise aşağıdaki gibidir:

  • 10 yılda 1,000,000 mentorluk bağlantısı gerçekleştirerek STEM alanlarında kariyer hedefi olan kadın ve kız çocuklarına destek olmak.
  • Öncü STEM mentorluk program paydaşlarını bir araya getirerek ekosistemin zenginliklerini sunmak, farkındalığını arttırmak ve işbirlikleri için bir alan yaratmak.
  • Fark yaratan kurumları ve bireyleri aktive ederek STEM alanında okuyan lise ve üniversiteli kız öğrenciler ve iş hayatına yeni atılan genç kadınların katılabileceği mentorluk programlarını bir dijital şemsiye altında toplamaktır.